Ohlédnutí za 4. ročníkem Lovců perel

Ve čtvrtek 25. června proběhlo v knihovně vyhlášení nejlepších Lovců perel a ukončilo tak již 4. ročník oblíbené čtenářské soutěže. Letos perly sbíralo 133 dětí a dohromady přečetlo neuvěřitelných 1120 knih. Nejčtenější knihou se stala poetická Uspávanka s plavčíkem a velrybou Jana Skácela.

Na prvním místě se umístila Petra Fidlerová a obhájila tak prvenství z loňského roku. Druhé místo obsadil Nicolas Hůla a na třetím se umístil Matyáš Dejnožka. Po vyhlášení vítězů se účastníci přesunuli do parku za knihovnou, kde loutkové divadlo Toy Machine předvedlo zábavné zpracování životního příběhu Karla IV. v představení Král Karel.

Jsme rádi, že nadšení dětských čtenářů nepolevuje, a těšíme se na hojnou účast a plno přečtených knih v dalším ročníku, který odstartoval spolu s letními prázdninami. Čtenáři už mohou do knihovny nosit vyplněné perlorodky a zároveň si vyzvednout své perly z uplynulého ročníku.