Program

Letní otevírací doba platná od 1.7. 2022

Otevírací doba knihovny o letních prázdninách platí od 1. července do 31. srpna 2022.

Knihovnický jarmark

V sobotu 14. května mezi 14. a 17. hodinou Městská knihovna pořádá další oblíbený jarmark.

Těšit se můžete na různé hry, soutěž o ceny, bazar knih, prohlídku zákulisí knihovny. Zváni jsou všichni, mladší i starší, kteří si rádi hrají.

Vstup zdarma.

Letní příměstský tábor

Městská knihovna připravuje letní příměstský tábor pro děti, čtenáře naší knihovny ve věku 7 – 12 let ve dnech 18. – 22. července 2022.

Program tábora bude tématicky propojen s příběhem Hraničářova učně. Zůčastnit se může každý kdo si rád hraje, čte a chodí na celodenní pěší výlety.

Cena příměstského tábora je 500 Kč/dítě a zahrnuje jízdné, vstupné, materiál na tvoření a pitný režim. Stravu je potřeba mít vlastní.

Počet dětí je omezen na 10. Tábor bude probíhat od pondělí do pátku přibližně od 8 do 16 h z větší části venku, ale také v prostorách knihovny.

Zájemci se mohou přihlásit do naplnění kapacity nebo do 30. června 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz

Klub 3D tisku – robotický pavouk pondělí 2. května

Další klub 3D tisku se koná v pondělí 2. května od 17 hodin. Přijďte si popovídat, vymodelovat a vytisknout, nebo se jen podívat, jak 3D tisk vlastně funguje.

Tomáš Machač předvede robotického pavouka, kterého navrhl a sestavil. Robot se pohybuje pomocí joysticku a jeho žluté tělo je vytištěno na 3D tiskárně knihovny. Elektronické součástky jsou zakoupeny z obchodu laskakit.cz. Hlavní součástí je programovatelná vývojová deska kompatibilní s Arduino UNO. Šikovnější kutilové si v dalších setkáních 3D tiskařů budou moci podle návrhu sestavit a naprogramovat vlastního robota.

Video ukázka pohybu robota: https://youtu.be/5bbtoE5R0mw

>> Vše o 3D tisku v knihovně odkazem zde <<

Noc s Andersenem

V pátek 6. května se uskuteční letošní Noc s Andersenem, jejímž tématem bude Hobit. Celovečerní program je určen pro děti, které jsou pravidelnými čtenáři naší knihovny, od 7 do 15 let. Kapacita akce je 16 účastníků.

I letos vynecháme nocování v knihovně a rozejdeme se domů ještě před půlnocí. Zájemci se mohou přihlašovat od 1. března 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz.

Zapomenuté cesty Polabím

Přednáška historika Mgr. Martina Hůrky.

pondělí 2. května od 18 h

vstupné 50kč

Chcete se dozvědět, jak a kudy se naši předci dostávali do sousedních vsí nebo táhli přes půlku Čech? Co je to úvoz? Jak vznikalo osídlení a na něj navázaná komunikační síť v pražském okolí? Co můžeme vyčíst ze starých map i obchůzkami v terénu?

Na přednášce si pohovoříme o historických cestách v naší části Polabí.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.

KOMenský v KOMiksu

Srdečně vás zveme na výstavu s názvem KOMenský v KOMiksu, kterou vystavujeme v průběhu dubna.
 
Komiksové zpracování života a díla J. A. Komenského zobrazuje historické události vztahující se k životu i dílu Učitele národů a je určeno nejen dětem, ale i dospělým.
 
Příběh J. A. Komenského sepsala Klára Smolíková za odborné spolupráce Richarda F. Vlasáka a PhDr. Markéty Pánkové. Svými obrazy ho doprovodil komiksový ilustrátor Lukáš Fibrich.
 
Bližší informace na: info@knihovnaneratovice.cz
 
Tuto výstavu nám poskytlo Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského – Praha

Březen, měsíc čtenářů

Literární kvíz

O knižní ceny můžete soutěžit během celého března. Kvíz, upomínající 130. výročí narození J. R. R. Tolkiena, můžete vyplnit a odevzdat v knihovně nebo na webu zde.

Zápisné zdarma pro děti

Od 1. do 4. března nabízíme zápisné zdarma všem novým čtenářům do 15 let. Zaregistrovat se můžete vyplněním přihlášky v knihovně nebo využitím online předregistrace zde.

Výstava Neratovice žijí!

Během celého března si v knihovně můžete prohlédnout výstavu z příspěvků, které jsme obdrželi v rámci literárně-výtvarné soutěže Neratovice žijí!

Ve středu 16. března od 17 h zveme na vyhlášení výsledků soutěže.

Díla dlouhodobě nedostupná na trhu

Od března pro vás zpřístupňujeme novou elektronickou službu Díla dlouhodobě nedostupná na trhu. Díky této službě můžete z knihovny nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu i z domova v Národní digitální knihovně prohlížet digitalizovaná díla, jejižch fyzické výtisky jsou na českém trhu dlouhobě nedostupné. Jak se ke službě přihlásit, si můžete přečíst zde.

Šicí dílna

Šicí dílna se koná jedenkrát měsíčně v úterý od 14 do 17 h.

Je vhodná pro dospělé začátečníky.

V úterý 8. března si ušijeme kuchyňskou zástěrku.

Vstupné 70 Kč.

Rezervujte si místo na: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz.

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.

Jarní prázdniny s knihovnou

V termínu od 7. do 11. února pořádáme příměstský tábor s knihovnou.

Na co se můžete těšit?

  • výlety v okolí Neratovic
  • kynologický program
  • 3D tisk
  • tvoření
  • fyzikální pokusy
  • hry
  • a mnoho dalšího

Zúčastnit se mohou děti od 7 do 12 let. Počet dětí je omezen na 10. Tábor bude probíhat od pondělí do pátku od 8.30 do 16 h. Přihlašovat se je možné pouze na celý program, nikoliv na jednotlivé dny.

Cena příměstského tábora je 500 Kč/dítě a zahrnuje jízdné, vstupné, materiál na tvoření a pitný režim. Stravu je potřeba mít vlastní. Všechny děti musí přinést platné potvrzení o PCR testu.

Přihlášky přijímáme do 4. února na adrese detske@knihovnaneratovice.cz. V emailu uveďte jméno a věk přihlašovaného dítěte a telefon na Vás. Po potvrzení přihlášení Vám pošleme podrobné informace (nutné dokumenty, výbava, konkrétní program).