Program

Týden knihoven

Amnestie

Pokud nám v Týdnu knihoven přinesete dlužné výpůjčky, odpustíme vám zpozdné.

Antikvariát

Na webových stránkách knihovny si v obrazové galerii budete moci prohlédnout již vyřazené, ale jinak zachovalé a stále využitelné knihy. Vybrané kusy si můžete zarezervovat a poté zakoupit v knihovně.

Prohlídka knihovny

Možnost prohlédnout si veřejné i neveřejné prostory naší knihovny.

Sobotní odpoledne s knihovnou

V sobotu 8. října od 14 h knihovna pořádá knihovnické odpoledne s burzou knih, paličkováním, tvořivou dílnou a možnoustí zakoupit si rukodělné výrobky nebo také plněním úkolů a kvízů.

Akce v Týdnu knihoven

Pondělí 3. října
10 hDopolední hrátky se slovy a řádky
15 hČtenářský klub pro děti
16 hTvůrčí psaní pro děti
Úterý 4. října
14 h Tvořivá dílna: zvířátka z šišek, 70 Kč
Středa 5. října
14 hDeskové hry pro děti
17 h Klub fantastiky
Čtvrtek 6. října
15 hPohádkový čtvrtek
Pátek 7. října
14 h Čeština pro Ukrajince – mládež
15 hČeština pro Ukrajince – dospělí

Sobota 8. října

14 h – 17 hSobotní odpoledne s knihovnou

Vietnam – z jihu na sever

Cestovatelská přednáška Pavla Chluma a Petra Kvardy.

Pondělí 26. září od 18 h

Vstupné 70 Kč

Pavel Chlum a Petr Kvarda Vás tentokrát zavedou do Vietnamu.

Celá cesta začne v Tay Ninh s procesím náboženství Cao Dai, odkud je to už jen kousek ke Cu Chi – místu Vietnamské války, kde Vietkong vybudoval 200 km podzemních tunelů plné nástrah. Po noci v Saigonu vyrazí na sever přes Mui Ne, Nha Trang, Da Nang a Hue. Ve Vinh Moc se pak téměř proplazí podzemní vesnicí, kde lidé žili během války 6 let. Phong Nha, Ninh Binh, Hang Mua či zátoka Ha Long jsou další ze spousty nádherných přírodních scenérií, kde se mu každý cestovatel zastavit.

Pro intenzivnější vtažení do děje je cestopisná přednáška doplňována záběry z akčních kamer i dronu.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.

 

 

Bookstart

Projekt Bookstart pokračuje dalším programem pro batolata a všechny děti do 6 let v úterý 20. 9. od 9.30 a 10.30 hodin, kde se můžete těšit na muzikoterapeutku Mgr. Štěpánku Čížkovou.

Přijďte si s námi zahrát, zazpívat a inspirovat se. Rytmem Zbystříme naši pozornost a objevíme, co je to vtělování. Jednoduchými pohyby a tancem v kruhu zažijeme sounáležitost a to Být spolu s velkým B. Při relaxaci s jemnou hudbou si odpočineme a uvolníme se. Vedle orffova instrumentáře si zahrajeme na netradiční hudební nástroje.

Vstupné 70,- Kč /1 dítě s doprovodem.

 

Doporučujeme rezervaci míst:

Knihovnický jarmark

V sobotu 14. května mezi 14. a 17. hodinou Městská knihovna pořádá další oblíbený jarmark.

Těšit se můžete na různé hry, soutěž o ceny, bazar knih, prohlídku zákulisí knihovny. Zváni jsou všichni, mladší i starší, kteří si rádi hrají.

Vstup zdarma.

Letní příměstský tábor

Městská knihovna připravuje letní příměstský tábor pro děti, čtenáře naší knihovny ve věku 7 – 12 let ve dnech 18. – 22. července 2022.

Program tábora bude tématicky propojen s příběhem Hraničářova učně. Zůčastnit se může každý kdo si rád hraje, čte a chodí na celodenní pěší výlety.

Cena příměstského tábora je 500 Kč/dítě a zahrnuje jízdné, vstupné, materiál na tvoření a pitný režim. Stravu je potřeba mít vlastní.

Počet dětí je omezen na 10. Tábor bude probíhat od pondělí do pátku přibližně od 8 do 16 h z větší části venku, ale také v prostorách knihovny.

Zájemci se mohou přihlásit do naplnění kapacity nebo do 30. června 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz

Klub 3D tisku – robotický pavouk pondělí 2. května

Další klub 3D tisku se koná v pondělí 2. května od 17 hodin. Přijďte si popovídat, vymodelovat a vytisknout, nebo se jen podívat, jak 3D tisk vlastně funguje.

Tomáš Machač předvede robotického pavouka, kterého navrhl a sestavil. Robot se pohybuje pomocí joysticku a jeho žluté tělo je vytištěno na 3D tiskárně knihovny. Elektronické součástky jsou zakoupeny z obchodu laskakit.cz. Hlavní součástí je programovatelná vývojová deska kompatibilní s Arduino UNO. Šikovnější kutilové si v dalších setkáních 3D tiskařů budou moci podle návrhu sestavit a naprogramovat vlastního robota.

Video ukázka pohybu robota: https://youtu.be/5bbtoE5R0mw

>> Vše o 3D tisku v knihovně odkazem zde <<

Noc s Andersenem

V pátek 6. května se uskuteční letošní Noc s Andersenem, jejímž tématem bude Hobit. Celovečerní program je určen pro děti, které jsou pravidelnými čtenáři naší knihovny, od 7 do 15 let. Kapacita akce je 16 účastníků.

I letos vynecháme nocování v knihovně a rozejdeme se domů ještě před půlnocí. Zájemci se mohou přihlašovat od 1. března 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz.