Hry

Deskové hry a e-knihy – novinky v půjčování

Deskové hry je nyní možno jednou prodloužit

Pokud není vámi vypůjčená desková hra rezervovaná jiným čtenářem, můžete ji jednou prodloužit a mít ji tak vypůjčenou celý měsíc.

Změny v e-výpůjčkách v Městské knihovně

Od listopadu 2020 dochází k omezení počtu e-výpůjček pro registrované čtenáře v Městské knihovně Neratovice. Na jednu stranu nás těší zájem čtenářů o tuto službu, bohužel balíček, který knihovna zakoupila v březnu 2020, nestačí pokrýt zájem ani do konce tohoto roku.

Pro knihovnu je půjčování e-knih pouhé zprostředkování služby, nikoliv nákup licence elektronické knihy, která by se stala jejím majetkem. Navíc je to služba pro velmi úzkou skupinu uživatelů disponující tou správnou čtečkou (e-knihy nelze stáhnout do jakékoliv čtečky). Není to tedy služba srovnatelná s nákupem papírových knih nebo audioknih, které po zakoupení zůstávají v majetku knihovny.

Jelikož jednání s poskytovatelem služby o snížení ceny nebylo úspěšné, a přitom nechceme službu úplně zrušit, jsme nuceni snížit od listopadu 2020 počet e-výpůjček na dvě pro jednoho čtenáře na měsíc.

DVD starších herních časopisů od pondělí 15. 6. k rozebrání

Ve skladu jsme našli starší DVD přílohy k herním časopisům Score a Level. Obsahují plné hry, aplikace, demoverze, recenze… vydání odhadem rok 2004-2010.
Volně k rozebrání hned za dveřmi knihovny! Neručíme za to, že všechny DVD budou čitelné, některé jsou poškrábané.
Nejprve si u dveří prosíme dezinfikujte ruce, děkujeme.

Časopis Level knihovna aktuálně stále odebírá (bez DVD příloh) a je k vypůjčení na 14 dní domů nebo k prohlédnutí v čítárně -> odkaz do katalogu ročník 2020 nebo loňský ročník 2019