Studenti

Týden knihoven

Amnestie

Pokud nám v Týdnu knihoven přinesete dlužné výpůjčky, odpustíme vám zpozdné.

Antikvariát

Na webových stránkách knihovny si v obrazové galerii budete moci prohlédnout již vyřazené, ale jinak zachovalé a stále využitelné knihy. Vybrané kusy si můžete zarezervovat a poté zakoupit v knihovně.

Prohlídka knihovny

Možnost prohlédnout si veřejné i neveřejné prostory naší knihovny.

Sobotní odpoledne s knihovnou

V sobotu 8. října od 14 h knihovna pořádá knihovnické odpoledne s burzou knih, paličkováním, tvořivou dílnou a možnoustí zakoupit si rukodělné výrobky nebo také plněním úkolů a kvízů.

Akce v Týdnu knihoven

Pondělí 3. října
10 hDopolední hrátky se slovy a řádky
15 hČtenářský klub pro děti
16 hTvůrčí psaní pro děti
Úterý 4. října
14 h Tvořivá dílna: zvířátka z šišek, 70 Kč
Středa 5. října
14 hDeskové hry pro děti
17 h Klub fantastiky
Čtvrtek 6. října
15 hPohádkový čtvrtek
Pátek 7. října
14 h Čeština pro Ukrajince – mládež
15 hČeština pro Ukrajince – dospělí

Sobota 8. října

14 h – 17 hSobotní odpoledne s knihovnou

Strašidelná fantastika

 

Halloween sice teprve bude, přesto se můžeme trochu postrašit už teď. Přijďte si popovídat o vašich oblíbených hororech, poslechnout creepy pastu a zahrát svižnou deskovku Unmatched: Souboj v mlze. Vyhraje Drácula, Neviditelný muž, Sherlock Holmes nebo Dr. Jekyll/pan Hyde?

Klub fantastiky je určen především pro osoby starší patnácti let. Nemusíte být čtenářem knihovny, abyste mohli přijít.

Vstup je zdarma.

 

Ukrajinský jazykový tábor zdarma / Український мовний табір езкоштовний

Městská knihovna Neratovice pořádá jazykový tábor s kurzy češtiny pro ukrajinské děti ve věku 6-18 let.

Každý kurz je od pondělí do pátku. Od 8 h do 12 h.

Možnost zůčastnit se odpoledních programů: hraní deskových her, tvořivé dílny, 3D tisk…

Vše ZDARMA.

Více informací a rezervace míst na: info@knihovnaneratovice.cz, nebo +420 315 682 307

______________________________________________________________________________

Нератовицька міська бібліотека організовує мовний табір із курсами чеської мови для українських дітей 6-18 років

Кожен курс триває з понеділка по п’ятницю. З 8:00 до 12:00

Можливість взяти участь у післяобідній програмі: грати в настільні ігри, творчі майстерні, 3D друк…

Все БЕЗКОШТОВНО

Більше інформації та бронювання місць за адресою: info@knihovnaneratovice.cz, nebo +420 315 682 307

termíny/терміни

25.7. – 29.7. 2022

1.8. – 5.8. 2022

8.8. – 12.8. 2022

15.8. – 19.8. 2022

Přihlášku na jazykový kurz stáhnete klinkutím na tento odkaz / Ви можете завантажити заявку на мовні курси, натиснувши це посилання Přihláška.pdf

 

 

#EdtechStandsWithUkraine

#EdtechStandsWithUkraine je neziskový projekt společnosti ODILO, jehož cílem je pomoci dětem a jejich rodičům při vzdělávání (jak v oblasti jazyka, tak kultury a dějin zemí, kde našli útočiště) i odreagování (aby nemuseli neustále myslet na probíhající válečný konflikt).

Na platformě je zpřístupněno přes dva tisíce zdrojů v ukrajinštině (např. knih, ale i kurzů). Lze využívat také např. jazykové kurzy a další vzdělávací programy.

Používání platformy je zdarma; je však třeba si (opět zdarma) vytvořit uživatelský účet.

Rozhraní je možné přepnout do jiných jazyků a rozhraní v ukrajinštině je k dispozici.

Pro přístup k těmto zdrojům lze využít webové rozhraní i mobilní aplikaci, viz Google Play a AppStore. (Platformu je možné používat i offline – uživatelé si u konkrétního titulu mohou zvolit možnost offline používání; jde tedy vlastně o e-výpůjčky.)

Můžete se podívat také na:

______________________________________________________________________________

 

#EdtechStandsWithUkraine – це некомерційний проект ODILO, який має на меті допомогти дітям та їхнім батькам у навчанні (як у мові, так і в культурі та історії країн, де вони знайшли притулок) та відпочинку (щоб їм не доводилося постійно думати). про війну, що триває).

На платформі доступно понад дві тисячі ресурсів українською мовою (наприклад, книги, а також курси). Також можливе використання, наприклад, мовних курсів та інших освітніх програм.

Користування платформою безкоштовне; однак вам потрібно створити обліковий запис користувача (знову ж таки безкоштовно).

Інтерфейс можна перемикати на інші мови, доступний інтерфейс українською.

Ви можете використовувати веб-інтерфейс і мобільний додаток для доступу до цих ресурсів, перегляньте Google Play і AppStore. (Платформу також можна використовувати в автономному режимі – користувачі можуть вибрати варіант використання в автономному режимі для певної назви, тож насправді це електронні позики.)

Ви також можете переглянути:

 

 

Ukrajinský klub – український клуб

Srdečně vás zveme do knihovny na přátelské setkání pro děti i dospělé, volná konverzace, sdílení zkušeností, nabídka služeb knihovny.

pátek 10.6. od 15:00 do 17:00

Щиро запрошуємо до бібліотеки на дружню зустріч дітей та дорослих, вільну бесіду, обмін досвідом, пропозицію бібліотечних послуг.

п’ятниця 10.6. з 15:00 до 17:00

Seznam periodik

Knihovna má k vypůjčení mimo jiné, také velkou škálu různých časopisů.

Výpůjční doba je zde 14 dní s možností si vše dvakrát prodloužit.

Přihlaste se do Klubu deskových her

Klub deskových her je kroužek pro všechny od 12 let. Scházet se budeme každý sudý čtvrtek od 16.45 ve studovně knihovny. Začínáme 24. února.

Přihlaste se na info@knihovnaneratovice.cz, na telefonu 315 682 307 nebo osobně v knihovně. Těšíme se na všechny nadšené hráče.

Národní digitální knihovna – Díla Nedostupná Na Trhu (DNNT)

Městská knihovna Neratovice uzavřela s Národní knihovnou smlouvu na využívání Národní digitální knihovny pro díla nedostupná na trhu. Registrovaní čtenáři knihovny Neratovice tak nyní mohou z domova studovat plné texty digitalizovaných dokumentů (knih, časopisů, novin atd.), nebo pro širší nabídku přímo z terminálu knihovny (vyhrazené PC pro u prvního pultu).

Co je Národní digitální knihovna?

Národní digitální knihovna (dále také jen “NDK”) nabízí ve svém segmentu DNNT – Díla nedostupná na trhu plné texty dokumentů (knih, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky do roku 2007 (periodika – vydání do roku 2011). Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským zákonem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně dalších vydání, případně i upravených nebo elektronických. Kromě toho jsou z rozhraní NDK přístupné plné texty dokumentů, které jsou z hlediska autorského práva volné. Služba NDK-DNNT je poskytována na základě licenčních smluv Národní knihovny ČR s kolektivními správci DILIA a OOA-S.

Jaké služby jsou poskytovány?

Možnost čtení plného textu dokumentu pro individuální uživatele prostřednictvím vzdáleného přístupu: U knižních publikací je omezena na vydání do roku 2001, periodika jsou dostupná do roku 2011. Je zakázáno zhotovení digitální i tiskové kopie. Porušení tohoto zákazu je důvodem k pozastavení poskytování služby až do odvolání a případně i k sankcím za spáchání autorskoprávního deliktu porušením autorského zákona. Podmínkou služby je registrace uživatele v Městské knihovně Neratovice, která má uzavřenu smlouvu o poskytování služeb NDK-DNNT s Národní knihovnou ČR.

Možnost čtení plného textu dokumentu na terminálu v prostorách knihovny: Zde jsou dostupné knižní publikace vydané do roku 2007 a periodika vydaná do roku 2011. Není možné zhotovení digitální ani tiskové kopie.

Jak postupovat?

  • Na adresu info@knihovnaneratovice.cz napište zprávu: “Souhlasím s poskytnutí své e-mailové adresy Národní knihovně za účelem přístupu do Národní digitální knihovny. Jméno a Příjmení” Zpráva musí být z e-mailové adresy, která je i u Vašeho čtenářského konta v knihovně (musí být aktivní roční zápisné v knihovně).
  • Vaši e-mailovou adresu předáme Národní knihovně a budeme Vás informovat o možnosti aktivace účtu v Národní digitální knihovně.
  • Na stránkách https://ndk.cz/ si aktivujete účet podle návodu: https://ndk.cz/faq#C (přihlášení pomocí účtu ID NDK)

On-line zdroje (nejen) pro studenty

Studenti, máte strach, že nestihnete přečíst všechnu povinnou četbu do maturity, protože je knihovna zavřená? Nebojte se, 1480 titulů klasické literatury najdete zdarma ke stažení ve formě e-knihy na: https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni
E-knihy zdarma můžete hledat také přes náš on-line katalog 2240 titulů rovnou ke stažení a čtení. Přejeme vám příjemné čtení. Tyto knihy jsou volně dostupné pro každého nejen pro studenty nebo registrované čtenáře.
 
Pouze pro studenty a pedagogy*: ,,Moravská zemská knihovna a Národní knihovna ČR v reakci na uzavření knihoven opět zpřístupňují studentům vyšších odborných a vysokých škol, pedagogům a výzkumným pracovníkům kompletní digitální fondy, tedy více než 200 tisíc titulů. Stalo se tak na základě dohody Národní knihovny se spolkem DILIA, OOA-S a také se souhlasem Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

*Text byl převzat z facebooku: Digitální knihovna, 2020-11-02-10:00; https://www.facebook.com/Digitalniknihovna.cz/

 
 

Hlavy otevřené

Ve středu od 15 hodin:

22. září – Vyhledávání informací
6. října – Citace
3. listopadu – Čtení s porozuměním
1. prosince – Tvorba a zapamatování osnovy prezentace a referátu
12. ledna – Tvorba prezentace a normostrana
23. února – Učení dlouhých seznamů
9. března – Cvičení prostorové představivosti

Vstup volný.
Nutná předchozí rezervace míst na: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz
Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.