Akce

Knihovna je otevřena

Poskytujeme vracení a půjčování knih, zápis čtenářů, tisk a kopírování. Přístup na internet je možný na 30 min/os./den.

Nadále doporučujeme si knihy předem rezervovat (odkaz na video návod, odkaz do katalogu), počet čtenářů v knihovně je omezen.

Otevírací doba knihovny
  Odd. pro dospělé Odd. pro děti
Pondělí 9 – 12 13 – 18 9 – 12 13 – 18
Úterý 9 – 12 zavřeno zavřeno zavřeno
Středa 9 – 12 13 – 17 zavřeno 13 – 17
Čtvrtek zavřeno 13 – 18 zavřeno 13 – 18
Pátek 9 – 12 13 – 17 zavřeno 13 – 17

Letní příměstský tábor s knihovnou

V termínu od 26. do 30. července 2021 pořádáme příměstský tábor. Zažijeme na něm spolu spoustu zábavy při několika pěších výletech po okolí Neratovic, budeme tvořit během výtvarné dílny, půjdeme navštívit zvířata a také rozvineme svou fantazii při čtení a deskových hrách.

Zúčastnit se mohou děti do 12 let, které jsou zvyklé chodit na celodenní pěší výlety (tj. ujdou alespoň 10 km). Počet dětí je omezen na 12. Tábor bude probíhat od pondělí do pátku přibližně od 8 do 16 h a z větší části venku. Přihlašovat se je možné pouze na celý program, nikoliv na jednotlivé dny.

Cena příměstského tábora je 200 Kč/dítě a zahrnuje jízdné, vstupné, materiál na tvoření a pitný režim. Stravu je potřeba mít vlastní. Cena se může navýšit o cenu antigenního testu, pokud bude potřeba děti před zahájením tábora testovat (max. + 100 Kč).

Přihlášky přijímáme od 1. června na adrese detske@knihovnaneratovice.cz. V emailu uveďte jméno a věk přihlašovaného dítěte a telefon na Vás. Po potvrzení přihlášení Vám pošleme podrobné informace (nutné dokumenty, výbava, konkrétní program).

Otevírací doba knihovny o prázdninách

Prázdninová otevírací doba platí od 1. 7. 2021 do 31. 8. 2021, otevřeno je po celé prázdniny kromě svátků.

I během prázdnin platí standardní výpůjční doba – tedy 1 měsíc a 14 dní u periodik.

Poskytujeme vracení a půjčování knih, zápis čtenářů, tisk a kopírování. Přístup na internet je možný na 30 min/os./den.

Nadále doporučujeme si knihy předem rezervovat (odkaz na video návod, odkaz do katalogu), počet čtenářů v knihovně je omezen.

Otevírací doba knihovny o prázdninách
  Odd. pro dospělé Odd. pro děti
Pondělí 9 – 12 13 – 18 9 – 12 13 – 18
Úterý
Středa 9 – 12 13 – 17 13 – 17
Čtvrtek 13 – 17 13 – 17
Pátek 9 – 12 9 – 12

Neratovické stromy

Chcete se dozvědět více o svém městě a zároveň udělat něco pro své zdraví? Na červen jsme pro vás připravili procházku za neratovickými památnými stromy.

Procházka je spojená s kvízem: pokud ho správně vyplníte a odevzdáte v knihovně do konce června, můžete vyhrát knižní cenu. Připravená cesta vede z Lobkovic do Libiše a měří 4 km. Trasu si můžete projít, kdykoliv budete mít čas a chuť na trochu pohybu, procházka je vhodná pro celou rodinu!

Mapu s trasou procházky a kvízovými otázkami získáte v průběhu celého června přímo v knihovně nebo si ji můžete stáhnout z odkazu níže. Mapa také obsahuje OR kód, který vás po načtení přesměruje na naplánovanou trasu na Mapy.cz.

Mapa s kvízem ke stažení:

Níže si můžete stáhnout mapu květnové procházky. Kvíz již není soutěžní, ale třeba Vám trasa přinese inspiraci, kam se v Neratovicích vydat.

Doučování s knihovnou

Nabízíme bezplatné doučování dětem 1. stupně v předmětech:

  • český jazyk
  • matematika
  • angličtina
  • přírodověda
  • vlastivěda

Zavolejte na +420 720 951 029 nebo napište na info@knihovnaneratovice.cz a domluvte se s námi, kdy může vaše dítě přijít a jakou látku potřebuje vysvětlit.

Národní digitální knihovna – Covid

Městská knihovna Neratovice do 30. 6. 2021 svým čtenářům poskytuje rozšířený přístup do NDK na základě aktivního souhlasu poskytnutí e-mailu třetí straně – Národní Knihovně. V budoucnu plánujeme pro čtenáře přístup ke službě Díla nedostupná na trhu (DNNT).

Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a Ochrannou organizací autorskou – OOAS., z.s. a se souhlasem Svazu českých knihkupců a nakladatelů byly pro studenty a pedagogy vyšších odborných a vysokých škol a vědecké pracovníky zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů NK ČR a MZK, které jsou jinak dostupné pouze ze studoven knihovny nebo v režimu děl nedostupných na trhu. Digitalizáty není možné stahovat ani tisknout.

Digitální knihovna obsahuje několik milionů digitalizovaných stran monografií a periodik ze sbírek Národní knihovny ČR, které byly digitalizovány v rámci projektu Národní digitální knihovny. Dokumenty jsou zpřístupňovány v systému Kramerius 5.

Jak postupovat?

  1. Na adresu info@knihovnaneratovice.cz napište zprávu se souhlasem poskytnutí své e-mailové adresy Národní knihovně za účelem přístupu do Národní digitální knihovny. Pokud uvedete jinou adresu, než kterou máte nastavenou u svého čtenářského konta, uveďte i své jméno a datum narození, abychom podle toho zjistili, zda jste registrovanými čtenáři.
  2. Vaši e-mailovou adresu předáme Národní knihovně a budeme Vás informovat o možnosti aktivace účtu v Národní digitální knihovně.
  3. Na stránkách https://ndk.cz/ si aktivujete účet podle návodu: https://ndk.cz/faq#C (přihlášení pomocí účtu ID NDK)

Některé tituly jsou přístupné i bez účtu.

Video návod – rezervace knihy v online katalogu

V tomto video návodu si ukážeme, jak rezervovat knihy:

Doporučujeme po spuštění videa kliknout na čtvereček v pravém dolním rohu, který video roztáhne přes celou obrazovku. Zpět se navrátíte klávesou Esc. Video obsahuje titulky, které si hůře slyšící čtenáři mohou ve videu zapnout. Případně ozubeným kolečkem přepnout kvalitu z Auto na 1080p.

Pokud neznáte své přihlašovací údaje do online katalogu, napište si o ně na e-mail: info@knihovnaneratovice.cz (je třeba uvést své celé jméno a psát z e-mailu, který máte nastaven v knihovně).

Možnosti platby online

Nově umožňujeme prodloužit registraci převodem na účet knihovny.

Chcete si půjčovat e-knihy od eReadingu z našeho katalogu, ale vypršela vám roční registrace nebo máte u nás dluh, který zablokoval vaše čtenářské konto? Nyní můžete zaplatit převodem na účet knihovny.

Jak na to? Napište nám na e-mail: info@knihovnaneratovice.cz, zašleme vám pokyny k platbě.

Do e-mailu napište celé jméno a číslo čtenáře – čtyřmístný kód uvedený na průkazce nebo u novějších průkazů poslední 4 čísla čárového kódu. Informace k platbám nesdělujeme přes sociální sítě ani po telefonu.

Chcete se registrovat jako nový čtenář? Vyplňte předregistraci >>ZDE<< a zaškrtněte, že chcete platit bezhotovostně, nezapomeňte vyplnit e-mailovou adresu. Pošleme vám údaje k platbě. Po zaplacení do dvou pracovních dnů aktivujeme vaše čtenářské konto a můžete si rezervovat knihy přes on-line konto čtenáře, do kterého se přihlásíte  >>ZDE<<. Při první fyzické návštěvě knihovny zkontrolujeme údaje podle vašeho občanského průkazu a podepíšete přihlášku.

Kromě platby převodem můžete pro uhrazení čtenářského poplatku nebo dluhu využít také platbu kartou díky novému platebnímu terminálu u výpůjčního okénka.