Akce

Provoz knihovny 1. 7. – 31. 8. 2020

 

Otevírací doba knihovny
od 25. 5. 2020 do 31. 8. 2020
  Dopoledne Odpoledne
Pondělí 9 – 12 13 – 18
Úterý zavřeno zavřeno
Středa 9 – 12 13 – 17
Čtvrtek 9 – 12 13 – 17
Pátek zavřeno zavřeno

 I nadále platí pro čtenáře povinnost u vstupu do prostor knihovny si dezinfikovat ruce a dodržovat bezpečnostní rozestupy osob (cca 2 metry).

Od 8. července knihovna poskytuje služby veřejného internetu pro všechny návštěvníky knihovny. Doporučujeme předem si den a čas na počítači rezervovat na tel.: 315 682 307. K dispozici jsou dva počítače a délka pobytu u počítače je omezena na 30 minut denně.

Již je také možný studijní pobyt s možností přístupu na internet přes Wi-Fi. Doporučujeme si studijní místo dopředu rezervovat na tel.: 315 682 307 nebo e-mailu: info@knihovnaneratovice.cz

Od pondělí 1. 6. 2020 jsou opět zpoplatněny nevyzvednuté rezervace (viz aktualizace knihovního řádu platného od 1. 3. 2020). Pokud tedy víte, že nestihnete během 14 dnů rezervaci vyzvednout, včas ji zrušte telefonem, e-mailem nebo ve svém on-line kontě čtenáře.

Ohlédnutí za 4. ročníkem Lovců perel

Ve čtvrtek 25. června proběhlo v knihovně vyhlášení nejlepších Lovců perel a ukončilo tak již 4. ročník oblíbené čtenářské soutěže. Letos perly sbíralo 133 dětí a dohromady přečetlo neuvěřitelných 1120 knih. Nejčtenější knihou se stala poetická Uspávanka s plavčíkem a velrybou Jana Skácela.

Na prvním místě se umístila Petra Fidlerová a obhájila tak prvenství z loňského roku. Druhé místo obsadil Nicolas Hůla a na třetím se umístil Matyáš Dejnožka. Po vyhlášení vítězů se účastníci přesunuli do parku za knihovnou, kde loutkové divadlo Toy Machine předvedlo zábavné zpracování životního příběhu Karla IV. v představení Král Karel.

Jsme rádi, že nadšení dětských čtenářů nepolevuje, a těšíme se na hojnou účast a plno přečtených knih v dalším ročníku, který odstartoval spolu s letními prázdninami. Čtenáři už mohou do knihovny nosit vyplněné perlorodky a zároveň si vyzvednout své perly z uplynulého ročníku.

Co je služba „Ptejte se knihovny”?

Co je služba Ptejte se knihovny?

Na váš stručný konkrétní dotaz odpovíme krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek.

Na vaše dotazy odpovíme na vaši e-mailovou adresu do 48 hodin – v pracovních dnech – od doručení vaší zprávy. V případě velmi složitých dotazů se s vámi dohodneme na nejbližším možném termínu odpovědi.

Pro více informací o službě čtěte: >>ODKAZ ZDE<<

DVD starších herních časopisů od pondělí 15. 6. k rozebrání

Ve skladu jsme našli starší DVD přílohy k herním časopisům Score a Level. Obsahují plné hry, aplikace, demoverze, recenze… vydání odhadem rok 2004-2010.
Volně k rozebrání hned za dveřmi knihovny! Neručíme za to, že všechny DVD budou čitelné, některé jsou poškrábané.
Nejprve si u dveří prosíme dezinfikujte ruce, děkujeme.

Časopis Level knihovna aktuálně stále odebírá (bez DVD příloh) a je k vypůjčení na 14 dní domů nebo k prohlédnutí v čítárně -> odkaz do katalogu ročník 2020 nebo loňský ročník 2019

Bibliobox dočasně uzavřen!!!

Oznamujeme, že bibliobox na vracení knih z Městské knihovny Neratovice je z technických důvodů dočasně uzavřený.

Knihy lze vracet POUZE v knihovně v době otevíracích hodin.

Někteří jedinci si soustavně pletou biblibox s odkladištěm nepotřebných knih a vhazují mezi vrácené knihy nežádoucí dary, ačkoliv je na boxu výslovně uvedeno, že je určený jen a pouze pro vrácení vypůjčených knih z neratovické knihovny.

Knihovna vybírá z darů opravdu jen kvalitní knihy, o které bude mezi čtenáři zájem. Kniha, která leží několik let bez povšimnutí ve vaší knihovně, se stejného nezájmu dočká i ve veřejné knihovně. Naší snahou je nabízet atraktivní fond ve skvělé kvalitě. O zastaralou literaturu, knihy rozpadlé, popsané, špinavé, potrhané či dokonce plesnivé skutečně zájem nemáme! Nejsme ani odkladiště či smetiště, ani muzeální či archivní knihovna, od toho jsou jiné instituce, na které se můžete se svými dary obrátit.

Pokud si přesto myslíte, že byste knihovně rádi věnovali novější literaturu v bezvadném stavu, přineste ji po předchozí domluvě osobně do knihovny. Jinou formu darů neakceptujeme.

Knihovna se v současné době musí vypořádat s větším množstvím vrácených knih, které odkládá do „karantény“ a teprve po jejím uplynutí, knihy dezinfikuje a vrací do fondu.

Nežádoucí dary knih nám naši práci jen ztěžují!

Děkujeme za pochopení.

Trilopark alespoň virtuálně

Protože Trilopark.eu v době stavu nouze nemohl jezdit po akcích, rozhodl se vytvořit alespoň postery, které knihovně svolil zveřejnit na webu. V knihovně se Trilopark měl konat 16. května, příjměte od Triloparku alespoň takto zprostředkované informace v dokumentech PDF. Kochejte a vzdělávejte se těmito postery společně s námi.

Pořadí Název s odkazem milionů let př. n. l.
1 Obecná paleontologie – Věda o zkamenělinách  
2 Příběhy paleontologie – Pár příběhů k původu zkamenělin  
3 Kambrium – Exploze života s pevnými schránkami 542-488
4 Ordovik – Maximum rozvoje bezobratlých 490-440
5 Silur – Moře se otepluje… 440-410
6 Devon – Ryby dobývají souš… 420-350
7 Karbon – Země se zelená… 350-300
8 Karbonský močál – Zapsáno v paměti uhlí…  
9 Perm – Rozvoj před největší krizí 300-250
10 Trias – Renezance života po permské krizi 250-200
11 Jura – Plazi vládnou… 200-140
12 Křída – Čechy opět zaplavuje moře… 140-60
13 Ptakopánví dinosauři  
14 Plazopánví dinosauři  

K zobrazení je potřeba prohlížeč souborů typu PDF. Například https://get.adobe.com/cz/reader/. Datová velikost souborů je od 3 do 10 MB.

Děkujeme Trilopark.eu

Kvízy, křížovky, soutěže

Kvízy, křížovky a soutěže jsou dostupné vytištěné u pultů v knihovně, nebo zde elektronicky.

Aktuální kvízy:

Ukončené kvízy / správné odpovědi: