Provozní informace

Provoz knihovny 1. 7. – 31. 8. 2020

 

Otevírací doba knihovny
od 25. 5. 2020 do 31. 8. 2020
  Dopoledne Odpoledne
Pondělí 9 – 12 13 – 18
Úterý zavřeno zavřeno
Středa 9 – 12 13 – 17
Čtvrtek 9 – 12 13 – 17
Pátek zavřeno zavřeno

 I nadále platí pro čtenáře povinnost u vstupu do prostor knihovny si dezinfikovat ruce a dodržovat bezpečnostní rozestupy osob (cca 2 metry).

Od 8. července knihovna poskytuje služby veřejného internetu pro všechny návštěvníky knihovny. Doporučujeme předem si den a čas na počítači rezervovat na tel.: 315 682 307. K dispozici jsou dva počítače a délka pobytu u počítače je omezena na 30 minut denně.

Již je také možný studijní pobyt s možností přístupu na internet přes Wi-Fi. Doporučujeme si studijní místo dopředu rezervovat na tel.: 315 682 307 nebo e-mailu: info@knihovnaneratovice.cz

Od pondělí 1. 6. 2020 jsou opět zpoplatněny nevyzvednuté rezervace (viz aktualizace knihovního řádu platného od 1. 3. 2020). Pokud tedy víte, že nestihnete během 14 dnů rezervaci vyzvednout, včas ji zrušte telefonem, e-mailem nebo ve svém on-line kontě čtenáře.

Bibliobox dočasně uzavřen!!!

Oznamujeme, že bibliobox na vracení knih z Městské knihovny Neratovice je z technických důvodů dočasně uzavřený.

Knihy lze vracet POUZE v knihovně v době otevíracích hodin.

Někteří jedinci si soustavně pletou biblibox s odkladištěm nepotřebných knih a vhazují mezi vrácené knihy nežádoucí dary, ačkoliv je na boxu výslovně uvedeno, že je určený jen a pouze pro vrácení vypůjčených knih z neratovické knihovny.

Knihovna vybírá z darů opravdu jen kvalitní knihy, o které bude mezi čtenáři zájem. Kniha, která leží několik let bez povšimnutí ve vaší knihovně, se stejného nezájmu dočká i ve veřejné knihovně. Naší snahou je nabízet atraktivní fond ve skvělé kvalitě. O zastaralou literaturu, knihy rozpadlé, popsané, špinavé, potrhané či dokonce plesnivé skutečně zájem nemáme! Nejsme ani odkladiště či smetiště, ani muzeální či archivní knihovna, od toho jsou jiné instituce, na které se můžete se svými dary obrátit.

Pokud si přesto myslíte, že byste knihovně rádi věnovali novější literaturu v bezvadném stavu, přineste ji po předchozí domluvě osobně do knihovny. Jinou formu darů neakceptujeme.

Knihovna se v současné době musí vypořádat s větším množstvím vrácených knih, které odkládá do „karantény“ a teprve po jejím uplynutí, knihy dezinfikuje a vrací do fondu.

Nežádoucí dary knih nám naši práci jen ztěžují!

Děkujeme za pochopení.

Knihovna je již otevřena!

Od čtvrtka 30. dubna je knihovna po nucené uzavírce znovu otevřena za následujících opatřeních:

Otevírací doba do odvolání je tato:
Pondělí 8.00-12.00 a 13.00-18.00
Středa 8.00-12.00 a 13.00-17.00
Čtvrtek 8.00-12.00 a 13.00-17.00

Knihovna bude prozatím poskytovat pouze základní služby jen registrovaným čtenářům: půjčování, vracení, prodlužování.

Výpůjčky s termínem vrácení v době zavření knihovny byly prodlouženy do 30. května 2020. (za dobu po kterou byla knihovna zavřena nebude žádné zpozdné)

Vrácené knihy vám odečteme z konta až po karanténě knih, která trvá obvykle 5 dní.

Doporučujeme před fyzickou návštěvou knihovny si knihy rezervovat prostřednictvím on-line katalogu alespoň jeden den dopředu. Všechny předchozí nesplněné rezervace byly obnoveny s termínem pro vyzvednutí do 25. 5. 2020.

Registrace nových čtenářů – doporučujeme dopředu zaslat předregistraci prostřednictvím elektronického formuláře na našich webových stránkách.

Před vstupem do knihovny je povinnost každého návštěvníka si vydezinfikovat ruce. Současně je možná přítomnost v prostorách knihovny maximálně 20 osob včetně personálu.

Prozatím nebude možné využívat služeb veřejného internetu, tisku a kopírování, studijních prostor knihovny.

Pokud to není nezbytně nutné, odložte návštěvu knihovny na později.

 

 

Knihovna je zavřena až do odvolání (datum otevření zatím neurčeno)

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,
z důvodu vyhlášení stavu nouze je knihovna od 13. března až do odvolání uzavřena. Termín otevření není momentálně znám.

  • Všechny výpůjčky jsou automaticky prodlouženy, zpozdné za dobu zavření knihovny platit nebudete.
  • Knihy můžete vracet do biblioboxu. Do biblioboxu vracejte pouze knihy, NEVRACEJTE deskové hry, audioknihy a časopisy.
  • Momentálně nelze zadávat nové rezervace na knihy přes online katalog. Propadlé rezervace se před otevřením knihovny budou znovu automaticky aktivovat.
  • Po dobu uzavírky si neobjednávejte knihy z www.knihazknihovny.cz

Momentálně (22. dubna) je vypůjčeno přes 3 000 jednotek. Až knihovna otevře, nemusíte vracet hned první den. Výpůjčky budou prodlouženy s dostatečnou rezervou i po otevření, vše vráceno v jeden den by pro knihovnu byla příliš velká zátěž. Trochu pomáhá bibliobox, kterým jsme již v uzavírce vrátili kolem 900 knih.

Pokud vracíte do biblioboxu, knihy se z vašeho online čtenářského konta odepíšou nejdříve za týden. Bibliobox vybíráme každý den, ale knihy si v knihovně nejdříve prodělají “karanténu” a dezinfekci, teprve pak je vracíme (odepisujeme ze čtenářského konta).

 

O aktuální situaci vás zde budeme informovat.
Omlouváme se za způsobené komplikace a v případě dotazů jsme vám k dispozici na adrese info@knihovnaneratovice.cz

Děkujeme za pochopení.

 

odkazy na web města:

Informace vedení města a úřadu

Aktuální informace

Nevhazujte knižní dary do biblioboxu!

Nevhazujte knižní dary do biblioboxu. V opačném případě ho budeme nuceni uzavřít!!!

Knižní dary přijímáme pouze po PŘEDCHOZÍ KONZULTACI v knihovně a NIKDE JINDE. Přijímáme pouze knihy v bezvadném stavu, obvykle beletrii ne starší než 10 let, některé odborné knihy, díly sérií, které nám chybí.
Staré knihy můžete dávat do knihovničky na nádraží.
Rozpadlé a hnusné knihy vyhazujte laskavě sami a ne, že to za vás budou muset dělat knihovnice…
Již několikrát ,,laskavý” dárce knih poškodil dvířka biblioboxu nebo ho zablokoval, takže nemohl být používán čtenáři pro řádné vracení knih.

A dále ještě upozorňujeme, že bibliobox stál téměř 90 tisíc Kč. Je nad ním umístěna kamera a v případě jeho poškození předáme věc policii.

Děkujeme za pochopení. Chceme, aby bibliobox sloužil našim čtenářům co nejlépe, ale z tohoto důvodu je nutné také dodržovat určitá pravidla.

Od 20. prosince 17 hodin do 2. ledna 9 hodin jsou knihovna i bibliobox zavřeny!

20. prosince 2019 17:00 – 2. ledna 2020 9:00 jsou knihovna i bibliobox ZAVŘENY*

Přejeme Vám veselé Vánoce a šťastný nový rok!

*On-line konto čtenáře funguje bez přerušení. E-maily, SMS a telefonáty budou vyřízeny až po otevření 2. 1. 2020.

Ve čtvrtek 19. 12. zavřeno 11-13

Ve čtvrtek 19. prosince je knihovna otevřena 9-11 a 13-18, oddělení pro děti 13-18.

Proběhl Velký knihovnický jarmark

V sobotu 5. října v Týdnu knihoven proběhl Velký knihovnický jarmark. Výstava 100 let knihovny v Neratovicích, nahlížení do kronik obcí Neratovicka a kroniky knihovny, burza knih, knihařská dílnička, ukázka 3D tiskárny a jejího prvního tisku, zákulisí knihovny, soutěž pro děti, nabídka akcí a kurzů pro každého a mnoho dalšího. Ke konci Ing. Roman Kroužecký (starosta) vylosoval výherce a předal dětem ceny.

Knihovna hledá dobrovolníky

Pro knihovnu hledáme dobrovolníky. S čím nám můžete pomoct a o co máme zájem? Doučování pro děti (matematika, čeština a další předměty), učení manuálních dovedností pro děti i dospělé (např. pletení, šití, modelářství…). Podělte se o svoje znalosti a dovednosti s ostatními.

Kontaktujte nás na info@knihovnaneratovice.cz nebo 315 682 307.