Oddělení knihovny

PC studovna s čítárnou

V internetové studovně vám nabízíme přístup na internet z našich počítačů i volné wi-fi připojení. Můžete u nás tisknout, kopírovat a skenovat dokumenty. Studujte a zároveň pište přímo u nás v knihovně, v nejlepším a nejspolehlivějším zdroji informací.

V čítárně časopisů je k dispozici pestrá nabídka titulů denního tisku (Mladá fronta Dnes, Mělnický deník, Právo), časopisů (společenských i odborných) i regionálních tiskovin (Listy města Neratovice, Tišické Rozhledy, Libišská radnice, …).

Ceník služeb naleznete zde.

Oddělení pro dospělé

Fond knihovny je rozdělený na beletrii a naučnou literaturu.

Pro snazší orientaci je část beletrie označena podle žánrů barevnými štítky, seznam najdete v knihovně. Pro třídění naučné literatury používáme Mezinárodní desetinné třídění (MDT), seznam je vyvěšen rovněž v knihovně. Pokud knihu nenaleznete přímo v regálech, můžete nahlédnout do on-line katalogu knihovny. Momentálně vypůjčené knihy si můžete zdarma zarezervovat. Část fondu knihovny je také uložena ve skladu, odkud si ji můžete objednat. Knihu pro vás připravíme do druhého pracovního dne. V případě, že knihu nenaleznete ani v on-line katalogu, můžeme vám zprostředkovat její zapůjčení pomocí meziknihovní výpůjční služby (MVS).

Na oddělení pro dospělé najdete od roku 2018 samostatný teens koutek s fantasy literaturou, knihami pro mládež 15+ a komiksy, navazuje ulička s doporučenou četbou pro žáky a studenty.

Oddělení pro děti a mládež

Nabídka dětského oddělení naší knihovny uspokojí širokou škálu čtenářů od nejmenších až po náctileté. Připraven je dětský koutek i doporučená literatura pro školáky.

Literatura pro děti je rozdělena do kategorií dle věku čtenářů, takže každý snadno nalezne zajímavé čtení právě pro sebe.

  • Naleznete u nás leporela a říkadla pro nejmenší.
  • Odebíráme také dětské časopisy a komiksy.
  • Připravena je doporučená literatura pro školáky, kteří si mohou vybrat z pestré nabídky encyklopedií a naučné literatury.
  • Dále je k dispozici široká škála dobrodružné literatury, pohádek i fantasy.

Knihy můžete vyhledávat v on-line katalogu a pokud je knížka zapůjčená, můžete si ji rovnou zamluvit nebo vyžádat ze skladu.

Knihovna pořádá mnoho zábavných akcí pro děti, organizuje čtenářský klub a je ideálním místem pro vypracování domácích úkolů či referátů.

Oddělení pro děti má také svůj webík, kterému velí maskot kačer Čtirád a najdete na něm novinky, akce, soutěže a spoustu dalších zajímavostí.