Dětské

Pročtené léto 2022

Od 27.6. do 3.7. probíhá 1. týden Pročteného léta s tématem O fontánách, o vodě, o parcích, o cizokrajných městech, o pítkách a osvěžovačích, o mincích pro štěstí…

Každý kdo si chce zapsat zážitky z přečtené knihy a najít tipy na letní dobrodružství si můžete stáhnout Prázdninový deník.

Více o Pročteném létě najdete na webu Mravenčí chůvy nebo precitaneleto.sk. __________________________________________________________________________

Pročtené léto je tématicky spojeno s Letním zážitkovým čtením, které se v knihovně koná každou druhou středu od 15 hodin.

st 13.7. – Letní zážizkové čtení s knížkou Májina zahrada

st 23.7. – Letní zážizkové čtení s knížkou Měsíční zrnko

st 10.8. – Letní zážizkové čtení s knížkou O Bruncvíkovi

st 24.8. – Letní zážizkové čtení s knížkou Ela a noční světýlka

 

Ukrajinský jazykový tábor zdarma / Український мовний табір езкоштовний

Městská knihovna Neratovice pořádá jazykový tábor s kurzy češtiny pro ukrajinské děti ve věku 6-18 let.

Každý kurz je od pondělí do pátku. Od 8 h do 12 h.

Možnost zůčastnit se odpoledních programů: hraní deskových her, tvořivé dílny, 3D tisk…

Vše ZDARMA.

Více informací a rezervace míst na: info@knihovnaneratovice.cz, nebo +420 315 682 307

______________________________________________________________________________

Нератовицька міська бібліотека організовує мовний табір із курсами чеської мови для українських дітей 6-18 років

Кожен курс триває з понеділка по п’ятницю. З 8:00 до 12:00

Можливість взяти участь у післяобідній програмі: грати в настільні ігри, творчі майстерні, 3D друк…

Все БЕЗКОШТОВНО

Більше інформації та бронювання місць за адресою: info@knihovnaneratovice.cz, nebo +420 315 682 307

termíny/терміни

25.7. – 29.7. 2022

1.8. – 5.8. 2022

8.8. – 12.8. 2022

15.8. – 19.8. 2022

Přihlášku na jazykový kurz stáhnete klinkutím na tento odkaz / Ви можете завантажити заявку на мовні курси, натиснувши це посилання Přihláška.pdf

 

 

#EdtechStandsWithUkraine

#EdtechStandsWithUkraine je neziskový projekt společnosti ODILO, jehož cílem je pomoci dětem a jejich rodičům při vzdělávání (jak v oblasti jazyka, tak kultury a dějin zemí, kde našli útočiště) i odreagování (aby nemuseli neustále myslet na probíhající válečný konflikt).

Na platformě je zpřístupněno přes dva tisíce zdrojů v ukrajinštině (např. knih, ale i kurzů). Lze využívat také např. jazykové kurzy a další vzdělávací programy.

Používání platformy je zdarma; je však třeba si (opět zdarma) vytvořit uživatelský účet.

Rozhraní je možné přepnout do jiných jazyků a rozhraní v ukrajinštině je k dispozici.

Pro přístup k těmto zdrojům lze využít webové rozhraní i mobilní aplikaci, viz Google Play a AppStore. (Platformu je možné používat i offline – uživatelé si u konkrétního titulu mohou zvolit možnost offline používání; jde tedy vlastně o e-výpůjčky.)

Můžete se podívat také na:

______________________________________________________________________________

 

#EdtechStandsWithUkraine – це некомерційний проект ODILO, який має на меті допомогти дітям та їхнім батькам у навчанні (як у мові, так і в культурі та історії країн, де вони знайшли притулок) та відпочинку (щоб їм не доводилося постійно думати). про війну, що триває).

На платформі доступно понад дві тисячі ресурсів українською мовою (наприклад, книги, а також курси). Також можливе використання, наприклад, мовних курсів та інших освітніх програм.

Користування платформою безкоштовне; однак вам потрібно створити обліковий запис користувача (знову ж таки безкоштовно).

Інтерфейс можна перемикати на інші мови, доступний інтерфейс українською.

Ви можете використовувати веб-інтерфейс і мобільний додаток для доступу до цих ресурсів, перегляньте Google Play і AppStore. (Платформу також можна використовувати в автономному режимі – користувачі можуть вибрати варіант використання в автономному режимі для певної назви, тож насправді це електронні позики.)

Ви також можете переглянути:

 

 

Ukrajinský klub – український клуб

Srdečně vás zveme do knihovny na přátelské setkání pro děti i dospělé, volná konverzace, sdílení zkušeností, nabídka služeb knihovny.

pátek 10.6. od 15:00 do 17:00

Щиро запрошуємо до бібліотеки на дружню зустріч дітей та дорослих, вільну бесіду, обмін досвідом, пропозицію бібліотечних послуг.

п’ятниця 10.6. з 15:00 до 17:00

Knihovnický jarmark

V sobotu 14. května mezi 14. a 17. hodinou Městská knihovna pořádá další oblíbený jarmark.

Těšit se můžete na různé hry, soutěž o ceny, bazar knih, prohlídku zákulisí knihovny. Zváni jsou všichni, mladší i starší, kteří si rádi hrají.

Vstup zdarma.

Letní příměstský tábor

Městská knihovna připravuje letní příměstský tábor pro děti, čtenáře naší knihovny ve věku 7 – 12 let ve dnech 18. – 22. července 2022.

Program tábora bude tématicky propojen s příběhem Hraničářova učně. Zůčastnit se může každý kdo si rád hraje, čte a chodí na celodenní pěší výlety.

Cena příměstského tábora je 500 Kč/dítě a zahrnuje jízdné, vstupné, materiál na tvoření a pitný režim. Stravu je potřeba mít vlastní.

Počet dětí je omezen na 10. Tábor bude probíhat od pondělí do pátku přibližně od 8 do 16 h z větší části venku, ale také v prostorách knihovny.

Zájemci se mohou přihlásit do naplnění kapacity nebo do 30. června 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz

Seznam periodik

Knihovna má k vypůjčení mimo jiné, také velkou škálu různých časopisů.

Výpůjční doba je zde 14 dní s možností si vše dvakrát prodloužit.

Noc s Andersenem

V pátek 6. května se uskuteční letošní Noc s Andersenem, jejímž tématem bude Hobit. Celovečerní program je určen pro děti, které jsou pravidelnými čtenáři naší knihovny, od 7 do 15 let. Kapacita akce je 16 účastníků.

I letos vynecháme nocování v knihovně a rozejdeme se domů ještě před půlnocí. Zájemci se mohou přihlašovat od 1. března 2022 buď osobně v oddělení pro děti, telefonicky na čísle 315 601 119 nebo e-mailem na: detske@knihovnaneratovice.cz.

Knihy v ukrajinštině volně ke stažení – Книги українською мовою скачати безкоштовно

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. Portál www.rostemesknihou.cz připravil přehled zdrojů.

Багато видавців та творців контенту для дітей підтримують українських батьків під час війни. Були доступні десятки дитячих електронних та аудіокниг, а також мультфільми та радіопрограми для дітей дошкільного та шкільного віку. Портал www.rostemesknihou.cz підготував огляд джерел.

Odkaz Посилання: https://www.rostemesknihou.cz/nejen-uklidnit-ale-i-smysluplne-zabavit-desitky-detskych-knizek-k-dispozici-online-a-zdarma/