Oddělení pro děti a mládež

Nabídka dětského oddělení naší knihovny uspokojí širokou škálu čtenářů od nejmenších až po náctileté. Připraven je dětský koutek i doporučená literatura pro školáky.

Literatura pro děti je rozdělena do kategorií dle věku čtenářů, takže každý snadno nalezne zajímavé čtení právě pro sebe.

• Naleznete u nás leporela a říkadla pro nejmenší.
  • Odebíráme také dětské časopisy a komiksy.
  • Připravena je doporučená literatura pro školáky, kteří si mohou vybrat z pestré nabídky encyklopedií a naučné literatury.
  • Dále je k dispozici široká škála dobrodružné literatury, pohádek i fantasy.

Knihy můžete vyhledávat v on-line katalogu a pokud je knížka zapůjčená, můžete si ji rovnou zamluvit nebo vyžádat ze skladu.

Knihovna pořádá mnoho zábavných akcí pro děti, organizuje čtenářský klub a je ideálním místem pro vypracování domácích úkolů či referátů.

Oddělení pro děti má také svůj webík, kterému velí maskot kačer Čtirád a najdete na něm novinky, akce, soutěže a spoustu dalších zajímavostí.