Oddělení pro dospělé

Fond knihovny je rozdělený na beletrii a naučnou literaturu.

Pro snazší orientaci je část beletrie označena podle žánrů barevnými štítky, seznam najdete v knihovně. Pro třídění naučné literatury používáme Mezinárodní desetinné třídění (MDT), seznam je vyvěšen rovněž v knihovně. Pokud knihu nenaleznete přímo v regálech, můžete nahlédnout do on-line katalogu knihovny. Momentálně vypůjčené knihy si můžete zdarma zarezervovat. Část fondu knihovny je také uložena ve skladu, odkud si ji můžete objednat. Knihu pro vás připravíme do druhého pracovního dne. V případě, že knihu nenaleznete ani v on-line katalogu, můžeme vám zprostředkovat její zapůjčení pomocí meziknihovní výpůjční služby (MVS).

Na oddělení pro dospělé najdete od roku 2018 samostatný teens koutek s fantasy literaturou, knihami pro mládež 15+ a komiksy, navazuje ulička s doporučenou četbou pro žáky a studenty.