Půjčte si u nás e-knihu

Nebaví vás tahat domů těžké knihy?
Půjčte si e-knihu!
V říjnu začínáme půjčovat e-knihy.

Navíc pro vás: kurz každou středu v 16 hodin – přijďte se zeptat, jak na to!

Na našem kurzu seznámení s e-knihami se dozvíte vše o fungování e-knih v knihovně, jak si půjčit e-knihu a budete si je moci prohlédnout na našich čtečkách.

Mimo e-knihy Městské knihovny v Praze nám v on-line katalogu přibyly i e-knihy od společnosti eReading.cz.

On-line katalog: E-knihy Městské knihovny v Praze – nelicencované volně dostupné e-knihy.

On-line katalog: E-knihy eReading.cz – pro výpůjčku těchto převážně komerčních e-knih v rámci ročního zápisného v Městské knihovně Neratovice zdarma. Knihovna neeviduje výpůjčky eReading.cz. Jednoduchý popis níže:

Výhody e-knih od eReading.cz přes Městskou knihovnu Neratovice

• za jednotlivé e-knihy neplatíte, platíte pouze klasický roční čtenářský poplatek jako každý čtenář v knihovně (dospělí 100,- Kč / rok, studenti a důchodci 70,- Kč / rok, děti do 15 let 50,- Kč, důchodci nad 70 let a ZTP zdarma)

Nevýhody e-knih od eReading.cz přes Městskou knihovnu Neratovice

• můžete mít půjčeno pouze 3 e-knih najednou, každou z nich na dobu jednoho měsíce

Co potřebuji zařídit pro přístup k e-knihám eReading.cz přes Městskou knihovnu Neratovice?

1. být registrovaným čtenářem knihovny a mít přístup do svého čtenářského konta přes on-line katalogu knihovny (na požádání vytvoříme v knihovně)
  2. mít vytvořenou registraci na na portálu www.ereading.cz se stejným e-mailem, jako v knihovně
  3. do svého zařízení pro čtení e-knih (čtečka, chytrý mobil nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS) nainstalujte aplikaci eReading.cz

Jak se k e-knihám dostanu?

1. po přihlášení do on-line katalogu knihovny vyhledejte požadovanou e-knihu a klikněte na modré tlačítko „Vypůjčit e-knihu“
  2. ve vašem zařízení se přihlaste do aplikace eReading.cz (pozor, budete mít pravděpodobně jiné přihlašovací údaje, než do on-line katalogu Městské knihovny Neratovice)
  3. v sekci „online knihovna“ budete mít e-knihy připravené pro čtení, které jste si vypůjčili přes on-line katalog Městské knihovny Neratovice