Knihovní kvíz o ceny u příležitosti března – měsíce čtenářů

Jako loni letos zas pořádáme soutěž o hmotné ceny, loni jste museli prokázat znalosti klasické literatury. Letos se vám bude hodit znalost knihovny (a jejího katalogu).
Mohli byste i vy pracovat v knihovně?

Jméno a příjmení
1) Razítko knihovny (každé knihovny, nejen té neratovické) je mimo jiné vždy na jedné určité stránce. Napište číslo té určité stránky.
BONUS: Víte proč zrovna tahle stránka má razítko? Důvody jsou historické...
2) Správná knihovnice musí umět perfektně abecedu a základny práce s textem. Seřaďte správně následující autory/ky knih podle abecedy:

James Rollins, James Robertson, Nora Roberts, J. D. Robb, Tom Robins, Robin S. Sharma, Romain Rolland, Jakub Roland, Ken Robinson, Robert Poch
3) Naučná literatura je podle témat rozčleněna pomocí číselného systému. Jaké knihy (zaměření) byste našli pod číslem 646?
4) Knihovnice musí mít trochu detektivní nadání. Jaká klasická kniha a autorka se skrývá pod zkomoleninou? Autorka: ,,Glejzrová“ kniha: ,,něco“ o vlcích
5) Často ví čtenář jen nějakou část názvu a ani netuší autora. Napište tedy alespoň tři knihy, které mají v názvu květinu (může jít i o druh květiny).
6) Popište co je e-kniha a co audiokniha. Stačí krátce.
7) Knihy jsou rozděleny nejen na dětské a dospělé, ale také podle žánru (v katalogu označeno jako umístění). V kterém tematickém oddělení knihovny pro dospělé byste hledali knihy:

Romeo a Julie, Pán prstenů, Pýcha a předsudek, Hříšní lidé města Písku, Kytice
8) Tipovací otázka. Kolik knih máme v neratovické knihovně (včetně skladu)?
9) Můžete se v knihovně se svým zařízením připojit k bezdrátovému internetu (wi-fi)?
10) Knihy si můžete přes naši knihovnu vypůjčit i z jiných knihoven v republice (= Meziknihovní výpůjční služba). Kolik vás taková výpůjčka jedné knihy bude stát?