Vodní svět jižní Brazílie

V pondělí 11. března od 18 hodin se koná cestovatelská přednáška Saši Ryvolové o jižní Brazílii.

Navštívíme jižní část Brazílie s jejími světově známými vodopády Iguazú, horský kaňon Itambezinho i bažinatou pánev Pantanal, plnou zvěře a ptactva. Setkáme se tu s aligátory, kapybarami, mravenečníkem, anakondou, pestrobarevnými papoušky Ara Macao i vzácným Ara hyacintovým. Na pobřeží Atlantického oceánu se zastavíme v zálivu Praia da Rosa, kde vyvádí svá mláďata velryba jižní, a vydáme se do zlatokopeckých horských městeček Ouro Preto a Congonhas, plných nádherných kostelů s oslnivou výzdobou a barokními sochami nejznámějšího brazilského sochaře Aleijadinha. Na závěr prožijeme vzrušující chvíle ve městě, proslulém svými plážemi, Cukrovou homolí, sochou Krista nad ním a zejména ohromujícími karnevaly. Město, které žije tancem 24 hodin denně – Rio de Janeiro .

Vstupné: 30 Kč
Rezervace míst: info@knihovnaneratovice.cz nebo tel.: 315 682 307.

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.