Říjnový kvíz 2019 – 100 let knihovny v Neratovicích

Kvíz ukončen, všechny správné odpovšdi mělo pět soutěžících, ze kterých vylosujeme vítěze.
O výherci se losovalo mezi pěti soutěžícími, kteří odpověděli na vše správně. Výhercem je Veronika Jansová. Získává prodloužení ročního zápisného do knihovny zdarma a propisovací tužku s logem knihovny. Blahopřejeme.

Kvíz o ceny. Odpovědi jste si mohli zjistit odkazem: Historie a současnost knihovny v Neratovicích.

Správné odpovědi:

1) Která organizace založila první knihovnu v Neratovicích?
c) Sokol

2) V kterém to bylo roce?
b) 1913

3) Kdy vešel v platnost zákon o zakládání knihoven?
a) 1919

4) Rok po tomto roce byla založena Obecní knihovna. Pracovali v ní dobrovolní knihovníci, z nichž nejvýznamnější byl
b) František Uher

5) Sídlila knihovna vždy na stejném místě?
b) ne, celkem 4 x se stěhovala, sídlí již na 5. místě

6) Jak se jmenuje knihovnický počítačový systém, který knihovna v současnosti používá?
a) KOHA

7) Od roku 2017 funguje před knihovnou nové zařízení na vracení knih v době, kdy je knihovna uzavřena. Je to
b) bibliobox

8) Co všechno si lze v knihovně půjčit?
b) knihy, časopisy, audioknihy, deskové hry, e-knihy

Zpět na seznam kvízů a křížovek