Východní Himaláj

Ve středu 12. února od 18 hodin se koná cestovatelská přednáška Radky Tkáčikové.

Východní Himaláj – oblast 5 osmitisícovek a izolovaná, turisty neobjevená místa. Průstup po trasách, které používají jen pastevci, autentický život ve vesnicích, nejvyšší hory světa a historie výstupů. Sytě zelená rýžová políčka a zaledněná vysokohorská příkrá sedla. Smělý nápad prostoupit k Everestu trasou, kterou neznají ani místní. Povede se? Stezky vedoucí přes ledovce až k téměř  6000m sedlům, které je nutno překonat. Výstup na Lobuche peak, 6100m vysoká hora v oblasti Mt. Everestu a Mera peak 6460m ze které máte Himaláje jak na dlani. Filozofie himálajských lidí, jejich tradice, kultura a buddhismus který se potkává s hinduismem. Rituální chamové tance mnichů v maskách, co vlastně znamenají ? Povídání a fotografie východního Himaláje v širokém záběru.

Vstupné 30 Kč.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz
Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.