Napříč arabskou zemí Sýrie

Přednáška ZRUŠENA

Pondělí 19. října od 18 hodin

Hodinu a půl dlouhá přednáška nese název „Napříč arabskou zemí Sýrie”. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum Vás provedou napříč celou Sýrií. Z tisíce let starého centra Damašku se přesuneme přes nekonečné pouště do města Palmýra s úchvatnými římskými rozvalinami. Navštívíme světoznámý nikdy nedobytý křižácký hrad Krak de Chevaliers střežící jediný průchod přes horské pásmo Džabal Ansáríje. Zavítáme i do beduínských úlovitých domů v pouštní vísce Sarúdž. Na severu země se propleteme uličkami metropole Allepa a o 200km východním směrem si zaplaveme v historicky významné řece Eufrat. Přednáška vrcholí velkolepým výhledem na město Damašek z ptačí perspektivy.

Vstupné 30 Kč.
Nutná předchozí rezervace míst na: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz
Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.