Výdej a vracení knih, výpůjční doba a vše důležité

• Nyní si můžete u okénka půjčit objednané knihy (postup níže)
  • Otevřen je bibliobox, nyní jediný způsob, jak můžete vracet knihy
  • I nadále platí, že knihy jsou prodlouženy automaticky do konce března a není třeba je vracet
  • Stále je vyhlášen 5. stupeň PES a knihovna samotná včetně většiny služeb je uzavřena

Otevírací doba výdejny

Pondělí 9 – 18
Úterý 9 – 12
Středa 9 – 17
Čtvrtek 9 – 17
Pátek 9 – 12

Prosíme, dodržujte tato pravidla:

1. Rezervujte knihy on-line ve svém čtenářském kontě >>ZDE<< nebo senioři na telefonu: 315 682 307.
  2. Vyčkejte na potvrzení o připravení rezervace na váš e-mail.
  3. Během otevíracích hodin (viz výše) můžete vyzvednout knihy na výdejním místě u vchodu ze Smetanovy ulice (vchod se schody a rampou obrostlý břečťanem).
  4. Dodržujte rozestupy u výdejny alespoň 2 metry.
  5. Připravte si čtenářský průkaz a předložte ho knihovnici čárovým kódem nahoru; čtenářský průkaz je nepřenosný – knihy může s průkazem půjčovat pouze jeho majitel.
  6. U výdejny zazvoňte na zvonek nalevo od dveří.
  7. Knihy vám podáme přes stolek i s vytištěným seznamem výpůjček, který si na místě zkontrolujte.
  8. U okénka nelze platit ani vracet, knihy vhazujte do biblioboxu, ostatní výpůjčky (hry, CD, časopisy atd.) si ponechte prozatím doma, platby můžete nyní provést on-line (více >>ZDE<<).

Děkujeme, že tato pravidla dodržujete.

Pro snazší výběr jsme připravili alespoň >>elektronický seznam aktuálně vrácených knih<<, který budeme průběžně aktualizovat.

Případně si můžete vybrat a rezervovat z novinek ve fondu. Novinky staré 1 den nebo 7 dní nebo 14 dní.