Národní digitální knihovna – Covid

Národní digitální knihovna – Covid

Městská knihovna Neratovice do 30. 6. 2021 svým čtenářům poskytuje rozšířený přístup do NDK na základě aktivního souhlasu poskytnutí e-mailu třetí straně – Národní Knihovně. V budoucnu plánujeme pro čtenáře přístup ke službě Díla nedostupná na trhu (DNNT).

Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a Ochrannou organizací autorskou – OOAS., z.s. a se souhlasem Svazu českých knihkupců a nakladatelů byly pro studenty a pedagogy vyšších odborných a vysokých škol a vědecké pracovníky zpřístupněny všechny digitalizované tituly z fondů NK ČR a MZK, které jsou jinak dostupné pouze ze studoven knihovny nebo v režimu děl nedostupných na trhu. Digitalizáty není možné stahovat ani tisknout.

Digitální knihovna obsahuje několik milionů digitalizovaných stran monografií a periodik ze sbírek Národní knihovny ČR, které byly digitalizovány v rámci projektu Národní digitální knihovny. Dokumenty jsou zpřístupňovány v systému Kramerius 5.

Jak postupovat?

  1. Na adresu info@knihovnaneratovice.cz napište zprávu se souhlasem poskytnutí své e-mailové adresy Národní knihovně za účelem přístupu do Národní digitální knihovny. Pokud uvedete jinou adresu, než kterou máte nastavenou u svého čtenářského konta, uveďte i své jméno a datum narození, abychom podle toho zjistili, zda jste registrovanými čtenáři.
  2. Vaši e-mailovou adresu předáme Národní knihovně a budeme Vás informovat o možnosti aktivace účtu v Národní digitální knihovně.
  3. Na stránkách https://ndk.cz/ si aktivujete účet podle návodu: https://ndk.cz/faq#C (přihlášení pomocí účtu ID NDK)

Některé tituly jsou přístupné i bez účtu.