Turecké hory, aneb divokým Kurdistánem i bezpečnou Anatolií

Cestovatelská přednáška Davida Hainalla

Pondělí 18. října v 18 h

Vstupné 50 Kč

Již dávní cestovatelé a objevitelé v čele s Marcem Polem nešetřili slovy obdivu nad slávou a bohatstvím osmanského impéria. Turecko je zemí, která vznikala na křižovatce obchodních cest a kde se střetával nespočet etnik a kultur a ne nadarmo bývá dnešní Turecko považováno za kolébku civilizací…

Snímky nás zavedou do hor a na náhorní planiny východního a středního Turecka. Po přechodu pohoří Kačkar Dalgari zamíříme do politicky stále neklidného tureckého Kurdistánu ke slanému jezeru Van. Vystoupíme na vrchol vyhaslé sopky Nemrut Dagi u Tatvanu, na vrcholový hřeben hory Candir Dag (kurdsky Artos).Třešinkou na dortu východotureckoho putování bude výstup na nejvyšší vrchol Turecka, 5137 m vysoký Ararat.

Při návratu do Istanbulu, věčného města na Bosporu, se zastavíme v oblasti označované jako Kappadokie a navštívíme údolí, kde se nachází nespočet kamenných staveb, kostelů a podzemních měst představující živoucí památku dávného křesťanského osídlení.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.