Afrika: JAR, Svazijsko a Botswana

Cestovatelská přednáška Tomáše Poliho Štěpána

Středa 19. ledna od 17.30

Vstupné 50 Kč

Co o svých cestách říká hanácký cestovatel?

Pojďte zapomenout na denní problémy, povinnosti a starosti. Pojďme si společně užít naprosté volnosti a svobody člověka. Vyrazte se mnou do Jihoafrické republike s krátkou zastávkou ve Svazijsko. Objasním Vám pojem obrácený rasismus, který se v JAR často používá.

Pokračovat budeme do Botswane, kam jsem vyrazil stopovat kalahárské lve. Navštívíme národní parke, rezervace a záchranné stanice. Ochutnáme africkó kuchyni. Tradiční pokrme i africké meso. Okusíme gazelo, buvola a pštrosa. Navštívíme vesnickó školu a přespíme u místních, kde zatancujeme tradiční zulu tance. Přejdeme Dračí hory. S 4×4 expedičním vozem se vydáme do divoké, vyprahlé, neprostupné krajine Centrálních Kalahár.

Podělím se s Vámi o neplánovaném nočním setkání s divokou šelmou a uvíznutí v hlubokém písku. Nakonec dojedeme až k oceánu, kde budeme surfovat na divokých vlnách. Vyzkoušíme potápění s velkým bílým žralokem. Zamáváme tučňákům, velrybám a lachtanům.

Jak chutnala místnímu etniku naše moravská šlivovica a co si o nás Češích myslí? To vše Vám ukáži a povím.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.