Vzdělávání pro seniory

Od ledna začínáme v knihovně dálkově navštěvovat přednášky Památkové akademie 3. věku, na které spolupracujeme s Národním památkovým ústavem. Přihlašování je již uzavřeno.

Naopak je ideální čas přihlásit se na Virtuální univerzitu 3. věku, která začíná 3. února. Toto pololetí budeme studovat Lidské zdraví – přednášky MUDr. Emericha Majera, který nás seznámí se základními lékařskými pojmy a nejčastějšími nemocemi, protože vlastní tělo by měl každý znát co nejlépe. Kurz Lidské zdraví (6 přednášek) stojí 300 Kč a jsou potřeba základní počítačové dovednosti a vlastní PC doma.

Od středy 5. ledna také můžete zdarma navštěvovat každých 14 dní lekce Trénování paměti pro seniory, vždy v 15 hodin. Trénování paměti je zdarma a potřebujete pouze tužku a papír (případně brýle, naslouchátko či jiné kompenzační pomůcky, které používáte).

Pokud se chcete na Lidské zdraví nebo Trénování paměti přihlásit, kontaktujte Hanu Tůmovou na emailu tumova@knihovnaneratovice.cz nebo telefonu 315 682 307.