Бібліотека допомагає

Можливість зареєструватися на онлайн-курс чеської мови

Бібліотека пропонує безкоштовний доступ до Інтернету для всіх. Чеські центри організовують онлайн-курси, на які можна записатися тут.

Курс можна пройти в нашій бібліотеці.

Možnost přihlášení k online kurzům češtiny

Knihovna nabízí přístup k internetu zdarma pro všechny. Česká centra pořádají online kurzy, na které se můžete přihlásit zde.

Kurz je možné absolvovat u nás v knihovně.

Бібліотека допомагає

Майже в кожному місті чи селі є громадська бібліотека. Запитайте у місцевих жителів, де знаходиться бібліотека. (Фон. [Кде є кніговна?]) або шукайте напис: KNIHOVNA.

• Вхід у бібліотеку вільний. Немає необхідності мати абонемент.
  • У бібліотеці є зона або куток для дітей, тож ваші діти можуть там також відпочити.
  • У бібліотеці тихо і можна відпочити.
  • Працівник бібліотеки зможе вам допомогти: надати додаткову інформацію, знайти потрібні контакти, зв’язати вас з потрібними вам організаціями.
  • У бібліотеці є можливість виходу в інтернет. У бібліотеці можна безкоштовно користуватись комп’ютерами з виходом в інтернет.
  • У бібліотеці можна будь-кому безкоштовно використовувати WiFi.
  • У бібліотеці можна заряджати телефони, планшети та ноутбуки.
  • У бібліотеці є питна вода та туалети.
  • У бібліотеці ви можете домовитися про зустріч, доступ до бібліотеки є вільний.
  • Верхній одяг, сумки, портфелі та рюкзаки можете залишити у гардеробі.

Не бійтеся користуватися послугами бібліотеки, ми вам завжди допоможемо.

Графік роботи
Понеділок: 9-12 13-19
Вівторок: 13-17
Середа: 9-12 13-18
Четвер: 9-12 13-18
П’ятниця: 9-12 13-17
Субота: зачинено
Неділя: зачинено

Площа Республіки 1399, Нератовице 27701
info@knihovnaneratovice.cz

Knihovna pomáhá

V téměř každé obci nebo městě najdete veřejnou knihovnu.
Ptejte se místních, kde je knihovna (fonetický přepis) nebo hledejte tento nápis: KNIHOVNA

• Knihovna je volně přístupná, není třeba mít průkazku.
  • V knihovně je dětské oddělení nebo koutek, tedy tu mohou relaxovat i vaše děti.
  • V knihovně je klid a je zde možnost si odpočinout.
  • Knihovník vám pomůže, poskytne další informace, vyhledá kontakty, propojí vás s dalšími institucemi, které potřebujete.
  • Knihovna poskytuje veřejnosti přístup k internetu, jsou k dispozici počítače s internetovým připojením zdarma.
  • Knihovna nabízí komukoliv k využití wifi připojení zdarma.
  • V knihovně si můžete nabít telefony, notebooky nebo tablety.
  • V knihovně jsou k dispozici toalety a pitná voda.
  • V knihovně si můžete domluvit setkání, prostory jsou zdarma.
  • V knihovně si můžete odložit věci.

Nebojte se využít knihovnu, pomůžeme vám.

Na platformě Knihovny.cz vznikl rozcestník volně použitelných materiálů pro práci s ukrajinskými dětmi. Obsahuje dětské e-knihy v ukrajinštině, načtené pohádky, pracovní listy, česko-ukrajinský slovníček a mnoho dalšího: https://ukrajina.knihovny.cz/

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. Portál Rosteme s knihou připravil přehled zdrojů.

Багато видавців та творців контенту для дітей підтримують українських батьків під час війни. Були доступні десятки дитячих електронних та аудіокниг, а також мультфільми та радіопрограми для дітей дошкільного та шкільного віку. Портал www.rostemesknihou.cz підготував огляд джерел.

Odkaz Посилання: https://www.rostemesknihou.cz/nejen-uklidnit-ale-i-smysluplne-zabavit-desitky-detskych-knizek-k-dispozici-online-a-zdarma/