Kypr od severu k jihu

Cestovatelská přednáška Saši Ryvolové

Pondělí 6. února od 18 h

Vstupné 70 Kč

Již desítky let je severní část ostrova anektována Tureckem. Hranice mezinárodně neuznané Severokyperské turecké republiky prochází přímo středem hlavního města, kudy po pár krocích vstoupíme do té jižní, samostatné Kyperské republiky.

Dějiny se zde prohnaly několikrát tam a zpátky a každé období zde zanechalo hlubokou stopu, dodnes mnohdy čitelnou. V obou částech ostrova najdeme obrovské množství historických památek.

Úchvatná antická města Salamis a Kourion s nádhernými mozaikami stejně jako středověké byzantské kostely v pohoří Troodos, zapsané do seznamu UNESCO a vyzdobené záplavou skvěle zachovalých fresek. Středověké křižácké hrady, půvabné horské vesničky, minarety i katedrály a samozřejmě nádherná neposkvrněná příroda s voňavými cypřiši a průzračně modrým mořem.

Pokud chcete nahlédnout do ráje, pojďte si společně projít obě části tohoto rozmanitého ostrova!

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.