Albánie – cestou necestou

Cestovatelská přednáška P. Chluma a P. Kvardy

Středa 12. dubna od 18 h

Vstupné 70 Kč

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda vás ve vypůjčeném SUV provedou po celé Albánii. Od severu na jih, od západu na východ.

Z hlavního města Tirany se vydáme na pobřeží Jaderského moře. Navštívíme hned několik úchvatných rezervací a následně zamíříme do hor v okolí Thethu. Projedeme se trajektem na jezeru Komani a podél kosovských hranic přejedeme až k jezerům Ohrid a Prespan u Severní Makedonie. Cestou se vykoupeme v ledových vodách takzvaných modrých ok, ale i horkých pramenech na řeckých hranicích či v kaňonu Legarica.

Během naší cesty navštívíme i historické hrady, starobylá sídla a překrásné pláže Jónského moře.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.