Před první návštěvou

Na dětském oddělením si můžeš nejen půjčovat čtení domů, ale i trávit volný čas čtením časopisů a knih, hraním deskových her či se zúčastnit některého z našich pravidelných programů, které pořádáme právě pro tebe a tvoje kamarády.

Jak se stát čtenářem?

Čtenářem dětského oddělení se může stát kdokoliv, komu ještě nebylo 15 let. Čtenářský průkaz získáš na základě správně vyplněné a rodiči podepsané přihlášky a po zaplacení registračního poplatku 50,- Kč na rok. Od rodičů budeme taky chtít vidět občanský průkaz, proto s tebou musí poprvé přijít osobně.

Průkazka je nepřenosná, to znamená, že knížky si na ni můžeš půjčovat jen ty. Nedávej průkazku kamarádům ani neposílej dědečka nebo babičku, aby půjčili knížky za tebe.

Knížky ti půjčíme, jen když nám ukážeš průkazku, proto ji nos u sebe a opatruj jako oko v hlavě.

Jako všichni naši čtenáři jsi musíš dodržovat knihovní řád, aby byl čas, který spolu v knihovně trávíme, příjemný pro všechny.

Co si můžeš půjčit?

Najednou si můžeš půjčit až 25 kusů:

knihy – na 1 měsíc, lze až 2x prodloužit, pokud na knihu nečeká jiný čtenář a nejedná se o doporučenou četbu

časopisy – na 14 dní, lze až 2x prodloužit

audioknihy na CD – max. 5 ks, na 1 měsíc, lze až 2x prodloužit

deskové hry – max. 2 ks, na 1 měsíc bez možnosti prodloužení

Jak prodlužovat výpůjčky?

  1. online prostřednictvím čtenářského konta
  2. osobně v knihovně
  3. telefonicky na čísle 315 682 307 nebo 720 951 029
  4. emailem na info@knihovnaneratovice.cz

Nejlepší je používat online čtenářské konto, protože budeš mít přehled o vypůjčených knihách 24 hodin 7 dní v týdnu a můžeš si výpůjčky sám kdykoliv prodlužovat. Než se poprvé do konta přihlásíš, popros knihovníka v dětském oddělení, aby ti řekl uživatelské jméno a heslo, kterým se do konta přihlásíš.

Těšíme se na tebe v knihovně!