Pozor od nového roku v pátek až do 17 hodin! (a další novinky)

Od nového roku pro vás chystáme prodloužení otevírací doby oddělení pro děti v pátek až do 17 hodin (takže stejně jako na oddělení pro dospělé). A také se od 7. ledna mění výše poplatku za pozdní vrácení knížek – pro děti do 15 let to nyní bude 5 Kč za 5 pracovních dní a jednotku (knížku/časopis/hru…). Takže vracejte knížky včas!

Zobrazit tento příspěvek

Mikulášská nadílka v knihovně

Ve středu 5. prosince v 17 hodin navštíví naší knihovnu Mikuláš. Chcete, aby nadělil i vašim dětem? Přihlaste se jako zájemci v knihovně, na tel.: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz do pátku 23. listopadu. Doneste nadílku, kterou má dítě dostat do pondělí 3. prosince. Tato služba je zdarma, počet účastníků omezen.

Zobrazit tento příspěvek

Nový kvíz

V sekci Soutěže a kvízy jsme pro vás připravili krátký testík Po škole o škole – jak to bylo dřív. Můžete si zkusit odpovědět na několik otázek, řešení je připojeno.

Zobrazit tento příspěvek

Vyhodnocení výtvarné soutěže ke 100. výročí založení naší republiky

V pátek 5. 10. 2018 proběhl v prostorách za knihovnou piknik k vyhlášení vítězů výtvarné soutěže ke 100. výročí založení Československa. Obrázky jsme vystavily na šňůrách a čekaly na děti, jejichž obrázky byly vybrány jako nejlepší , abychom je mohly odměnit pěknými cenami. Bohužel účast byla malá, a tak většina cen ještě čeká v knihovně na předání. Všechny práce jsme nyní vystavily v prostorách knihovny, ty oceněné přímo na dětském oddělení. Můžete se přijít podívat a uvidíte sami, jak se vám dílo podařilo … My jsme byly nadšené! Jednak množstvím obrázků, které se nám sešlo, a jednak jejich vysokou úrovní, nápaditostí a pečlivostí zpracování. Přijďte posoudit sami. Je to pěkný příspěvek k oslavám kulatých narozenin naší republiky. Sešlo se nám celkem neuvěřitelných 118 prací, z toho 31 je oceněných. Vybíralo se opravdu hodně těžko, protože všechny práce jsou hodnotné a stály by za ocenění. Ale tolik cen, bohužel, nemáme. Některé děti už si ceny vybraly, ty ostatní (20 dětí!) je […]

Zobrazit tento příspěvek

Kvíz pro děti a mládež

Přijďte si na dětské oddělení pro kvíz ! Každý měsíc vás zde čeká nový kvíz na určité téma.  V září jsme měli Zvířátka, v říjnu je kvíz k výročí Republiky – Co frčelo před 100 lety ? Při řešení zapojíte mozkové buňky, můžete si vyhledat informace i v knihách. A pokud kvíz ( vyřešený ) odevzdáte, čeká vás odměna !

Zobrazit tento příspěvek

Čtenářský klub pro školáky

Od října se začne v knihovně znovu scházet čtenářský klub Moudrá sova určený pro školáky od druhých tříd. Budeme si číst, povídat o knihách, možná trochu hrát a malinko tvořit. Přijít může každý, kdo má rád knížky. První setkání proběhne ve čtvrtek 11. 10. od 16 hodin na dětském oddělení knihovny. Těšíme se na vás.

Zobrazit tento příspěvek