Za Františkem Palackým

V prostorách knihovny budou k prohlédnutí plakáty s krátkým životopisem Františka Palackého a především fotkami a informacemi o místech, kde během svého života působil a trávil čas.

Zajímavá místa rozesetá po České republice, která můžete navštívit. Například Palackého rodná vesnice Hodslavice či Kunínský zámek, kde studoval, Palackého památník v Praze a další.

Více o Františku Palackém

VZPOMÍNKOVÉ SETKÁNÍ

Každoroční vzpomínkové setkání k výročí úmrtí Františka Palackého se letos bude konat v neděli 28. května 2023. Mše svatá v Lobkovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie, tradičně obětovaná za Fr. Palackého a jeho rodinu, bude v 9:30 hodin. Po skončení mše cca v 10:30 hodin následuje uctění jeho památky a položení květin u hrobu za účast představitelů věřejného a kulturního života.