E-knihy (elektronické knihy)

 

 

 

 

V online katalogu mimo volně dostupných e-knih Městské knihovny v Praze naleznete i e-knihy od společnosti Palmknihy (dříve eReading).

 

On-line katalog: E-knihy Městské knihovny v Praze – převážně nelicencované volně stahnutelné e-knihy

On-line katalog: E-knihy Palmknihy (dříve eReading.cz) – Knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízí svým čtenářům k vypůjčení i komerční e-knihy. Odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního zápisného v knihovně).

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení. Aktuálně knihovna umožňuje výpůjčku v jednu chvíli až 2 e-knihy. Každá výpůjčka je na měsíc. Po automatickém vrácení si můžete vypůjčit další e-knihy.

Knihovna neeviduje výpůjčky Palmknihy. Jednoduchý popis níže:

 

Postup pro čtenáře výpůjčky přes Palmknihy

Jak se zapojit?

  • Pokud ještě nejste, registrujte se v knihovně.
  • Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro iPhone, iPad z App Store nebo telefony, tablety a čtečky se systémem Android z Google Play.
  • V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrovaní v knihovně.

Jak si e-knihy vypůjčit?

Kde svou e-knihu najdete?

  • Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „E-knihy“ v dolní liště. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu (pouze v tomto musíte být  připojeni k internetu). Za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí.

 

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na hardwarové čtečky knih se systémem Android (např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, …). Aplikaci prozatím není možné nainstalovat na některé elektronické čtečky s vlastním uzavřeným systémem (např. Kindle nebo PocketBook).

Že nemáte čtečku? Nevadí! Možností je spousta. Čím větší telefon, tím větší stránka. Moderní mobily nebo tablety (Android/iOS) umí dnes potlačit modré světlo a chránit Vaše oči podobně jako čtečka.

Potřebujete poradit? Ozvěte se na knihovny@palmknihy.cz nebo info@knihovnaneratovice.cz

Aplikaci Palmknihy pro svá zařízení naleznete zde:

Platforma Verze Čtecí zařízení Odkaz ke stažení
Android 5 a vyšší Mobilní telefony, Tablety, Elektronické čtečky Google Play
Android 4.2.2 Starší elektronické čtečky Soubor ke stažení (verze lite 2.0.3)
iOS 11 a vyšší iPhone, iPad App Store
Windows
Online

Odkazy jsou na novější verzi aplikace s názvem Palmknihy od Albatros Media. Starší aplikace eReading nadále nebude funkční, její podpora bude ukončena k 28. 6. 2022.