O důvěře v digiděti

Přednáška s Janem Kršňákem pro rodiče (a další dospělé)

Čtvrtek 21. září od 18 h

Vstupné 70 Kč

Jak děti díky obrazovkám objevují svět a co při tom objevují jejich rodiče.

Máme-li pocit, že se děti v digitálních světech ztrácí, často je to kvůli tomu, že se v nich ztrácíme my sami. Ale tam, kde mezi rodiči a dětmi vládne důvěra, vzájemné porozumění a láska, se nikdo ztratit nemůže. I v digitalizované společnosti jsou pro děti stále těmi nejdůležitějšími zdroji informací rodiče. Třeba se v počítačových hrách a sociálních sítích nevyznáme tolik jako ony, ale stále jim můžeme předat schopnosti, jež jim umožní žít smysluplný, klidný a radostný život. Možná by to za nás mohl udělat internet nebo škola, ale spíše bude lepší, když se do toho pustíme sami.

• Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
  • Jak k technologiím přistupovat v předškolním a jak ve školním věku?
  • Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
  • Kdy koupit dítěti telefon, kdy jej nechat s počítačem o samotě, kdy mu dovolit přístup na Internet?
  • Co můžeme udělat pro jejich bezpečnost a vlastní klid?

Jak to vnímají samotné děti? Co prožívají děti, když tráví čas na internetu? Co poznávají o světě a jak se zde učí chápat, co znamená být člověkem?Jak se mění krajina dětství, jsou-li po ní rozházeny digitální technologie.

Můžeme se někdy vůbec přestat bát, co všechno se dětem v kyberprostoru může stát? Ano, určitě můžeme. Není to vlastně zase tak složité, řekneme si, jak na to. A k tomu se nad tématem dětí a technologií můžeme ledasčemu přiučit o životě samém.

Děti to zvládnou, když to zvládneme my.

Rezervace míst: 315 682 307 nebo info@knihovnaneratovice.cz

Během akce se mohou pořizovat zvukové a obrazové záznamy určené k propagaci knihovny.