Krása, vývoj a taje neurochirurgie

Záznam online přednášky v knihovně ve středu 11. října od 16 h

Promítání v knihovně je ZDARMA.

K přednášce vám nabídneme snídani – kávu nebo čaj a drobné občerstvení.

O mozku a neurochirurgii pohovoří prof. Vladimír Beneš. Ten ukáže nejen minulost, se kterou jej pojí rodová tradice, kdy se mohl doslova dívat pod ruce svému otci, ale také nahlédneme do fascinující budoucnosti oboru, ve kterém je považován za celosvětovou elitu.

1 000 000 000 000 000 je počet neuronů v jednom jediném lidském mozku. To z něj dělá nejsložitější zařízení, které existuje v přírodě. Není proto divu, že prof. Vladimír Beneš , host této B&B, bez nadsázky tvrdí, že celosvětová internetová síť je proti jednomu lidskému mozku jen dětská hračka.

Dále se dozvíte

• proč EBM (medicína založená na důkazech) nemusí stačit,
  • kdy zpozornět a začít si hledat jiného lékaře,
  • jak si stojíme v neurochirurgii v kontextu se světem,
  • několik konkrétních úspěšých příkladů z praxe,
  • zda lze transplantovat mozek,
  • co čeká neurochirurgii v kontextu rozmachu technologií v budoucnosti,

a mnoho dalšího.

___________________________________________________________________________________________________________

Přednáška je živě přenášena a promítána na plátno z Magenta Experience Center. Přednášející není přítomen.
Pokud ji nestihnete, po uplynutí 3 měsíců od vysílání ji naleznete v archivu Brain&Breakfast

Smyslem Brain&Breakfast je nabídnout posluchačům nové obzory, vtáhnout je do příběhů, představit zkušenosti osobností z různých oborů, předat pozitivní energii a nabídnout kvalitní prostředí pro rozvoj znalostí. Dávají nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme. Propojují lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.