Vzpomínka na paní Hanu Sudovou

V letošním roce nás opustila paní Hana Sudová, krátce před svými devadesátými narozeninami, autorka vzpomínkových a autobiografických knih, ale také amatérská výtvarnice. Narodila se Lobkovicích, kde prožila dětství a mládí a kam se v pozdním věku znovu vrátila.

Byla autorkou tří knih. V první knize nazvané Můj rodný dům (2. vydání vyšlo roku 2013) zachytila vzpomínky na dětství a dospívání v rodných Lobkovicích. V roce 2013 vyšlo volné pokračování pod názvem Miluška věnované životním osudům její maminky. Třetí kniha Život se smál i plakal (2015) je souborem drobných příběhů dětí, rodiny, přátel i zajímavých lidí z autorčina okolí. Knihy jsou doplněny fotografiemi a dobovými dokumenty z autorčina archivu i ukázkami jejích výtvarných prací.

odkaz: Knihy si můžete rezervovat v online katalogu knihovny

odkaz: video návod jak rezervovat knihy