200 let od narození Bedřicha Smetany

V prostorách knihovny bude v březnu a dubnu k prohlédnutí výstava o životě Bedřicha Smetany.

S výstavou je spojený i kvíz o knižní ceny a vstupenky do Muzea Bedřicha Smetany nebo Českého muzea hudby. Některé odpovědi je možné dohledat v textech plakátů. Kvízy je možné odevzdávat po celý březen.

U příležitosti dvoustého výročí nás také čeká výlet do památníku Bedřicha Smetany v Obříství – Semilkovicích, kde je v sobotu 13. dubna v 10 hodin zamluvena prohlídka expozice s průvodcem.

Vycházka za B. Smetanou do Obříství

Sobota, 13. dubna 09:00–13:00

Návštěva památníku Bedřicha Smetany v Obříství – Semilkovicích, kde je v 10 hodin zamluvena prohlídka expozice s průvodcem.

Zájemci o společnou cestu se sejdou na zastávce busu 348 Dům kultury směr Štěpánský most s odjezdem v 9.19 hodin. Na Štěpáně přestoupíme v 9,42 na bus 470 do zastávky Obříství, Dušníky. Po prohlídce památníku je program již individuální.

Zpáteční autobus č. 470 odjíždí z Dušník ve 12.03 či Obříství – návsi ve 12.05. Na Štěpáně je nutný přestup na bus 348 ve 12,22 (příjezd k Domu kultury ve 12,32 hodin).

Vstupné: základní 50 Kč, snížené (senioři, studenti…) 30 Kč

Jízdné si každý platí dle svého tarifu (základní cena jízdenky z Neratovic do Obříství je 30 Kč)